• Nadzory budowlane Warszawa i okolice

Nadzory budowlane Warszawa

Nadzory budowlane to inaczej pełnienie funkcji technicznych takich jak Kierownik Budowy czy Inspektor Nadzoru podczas procesu inwestycyjnego.

Nasza firma świadczy usługi w zakresie pełnienia funkcji takich jak:

 • Kierownik Budowy (Warszawa i okolice)
 • Kierownik Robót Budowlanych (Warszawa i okolice)
 • Inspektor Nadzoru Robót Budowlanych (Warszawa i okolice)

Kierownik budowy 

W świetle prawa budowlanego każda inwestycja dla której wymagane jest pozwolenie na budowę wymaga ustanowienia Kierownika Budowy.

KIEROWNIK BUDOWY zgodnie z ustawą Prawo Budowlane odpowiada w skrócie za prawidłową i bezpieczną realizację obiektu budowlanego . Ponadto do obowiązków Kierownika Budowy należy dbałość o przestrzeganie przepisów BHP i bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających na placu budowy.
Te wszystkie obowiązki Kierownik Budowy pełni od momentu przekazania placu budowy od właściciela działki budowlanej do przekazania obiektu budowlanego do użytkowania.

W przypadku dużych inwestycji inwestor zobowiązany jest do ustanowienia kierowników robót branżowych. Są to m. in. Kierownik Robót Budowlanych, Kierownik Robót Sanitarnych, Kierownik Robót Elektrycznych, Kierownik Rozbiórki. Ilość osób pracujących jako Nadzór Budowlany jest zależna od stopnia skomplikowania inwestycji. W każdym przypadku jest jednak wyznaczony Kierownik Budowy który pełni również rolę koordynatora prac między poszczególnymi branżami.
Kierownik Robót oraz Kierownik Budowy są to osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej dla siebie specjalności nadawane po pozytywnym odbyciu egzaminu państwowego w Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.

W roli pomocników Kierownika Budowy i Kierownika Robót w trakcie procesu budowlanego występują jeszcze takie osoby jak: Inżynier Budowy czy Mistrz Robót posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie do pracy na budowie jednak do pełnienia tych funkcji nie jest wymagane posiadanie uprawnień budowlanych.

Inspektor nadzoru w Warszawie

INSPEKTOR NADZORU

W świetle prawa budowlanego właściwy organ wydający pozwolenie na budowę nakłada na inwestora obowiązek ustanowienia Inspektora Nadzoru.
Minister Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa określił w drodze zarządzenia rodzaje obiektów budowlanych dla których należy ustanowić Inspektora Nadzoru

INSPEKTOR NADZORU zgodnie z ustawą Prawo Budowlane reprezentuje inwestora na placu budowy. Odpowiada za prawidłową i terminową realizację procesu budowlanego a także pełni nadzór nad wykonawcą.
Inspektor Nadzoru może wstrzymać roboty budowlane w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości oraz wydawać polecenia dla Kierownika Budowy.
Do podstawowych obowiązków Inspektora Nadzoru należy również dbałość optymalizowanie kosztów budowy kontrolowanie materiałów wbudowywanych w trakcie realizacji inwestycji.

W przypadku dużego stopnia skomplikowania obiektu istnieje możliwość ustanowienia Inspektorów branżowych takich jak:

 • Inspektor Nadzoru Robót Budowlanych
 • Inspektor Nadzoru Robót Elektrycznych
 • Inspektor Nadzoru Robót Sanitarnych
Kierownik budowy, Inspektor nadzoru

Inspektor Nadzoru to osoba posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej dla siebie specjalności nadawane po pozytywnym odbyciu egzaminu państwowego w Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.

Zarówno Kierownik Budowy jak i Inspektor Nadzoru odbierają kluczowe etapy robót budowlanych m. in.:

 • Odbiór wszelkich robót zanikających:
  • Odbiór zbrojenia elementów żelbetowych przed betonowaniem
  • Odbiór fundamentów
  • Odbiór powierzchni pod ułożenie izolacji a także warstw wykończeniowych
  • Odbiór wykonanych prac budowlanych
 •  Konstrukcje murowe
 • Konstrukcje żelbetowe
 • Konstrukcje drewniane
 • Pokrycia dachowe
 • Tynki i roboty wykończeniowe
 • Roboty izolacyjne
 • Posadzki
 • Elewacje budynków

Zaufali nam

Logo partnera Rafpol
Logo partnera Krobel
Logo partnera Marbud
Logo partnera SAG
Logo partnera Elbud

Doskonała
Na podstawie 46 opinii
Harley Davidson
Harley Davidson
2022-03-04
Bajka:)
Wiola Z
Wiola Z
2022-03-04
Serdecznie polecam, bardzo szybka odpowiedź, profesjonalnie i rzeczowo. Pan Jacek jest pomocny i zaangażowany, dokładnie wyjaśnił na czym polega problem
Klaudia Świętochowska
Klaudia Świętochowska
2022-02-24
Serdecznie polecam firmę Atlas Budownictwo! Dziękuje za szybką opinie i uzyskanie szczegółowych informacji zarówno jaki jest stan techniczny budynków oraz wycenę. Poziom obsługi oceniam na 5+!!!
Elzbieta Konachowicz
Elzbieta Konachowicz
2022-02-16
Polecam Pana Jacka, profesjonalny i terminowy. Bardzo dobry kontakt.
Barbara Szczutkowska
Barbara Szczutkowska
2022-02-16
Profesjonalna firma - ekspertyza nie do podważenia w sądzie. Sprawa wygrana - dziękuję Panu Jackowi.
Zuzanna Miros
Zuzanna Miros
2022-02-13
Firma godna zaufania. Szczerze polecam. Komunikatywny Pan. Wszystko wytłumaczy.Profesjonalizm i rzetelnosc w dobrej cenie.
Łukasz Szczepkowski
Łukasz Szczepkowski
2022-02-10
Bardzo dobra firma. Serdecznie polecam Pana Jacka. Pełen profesjonalizm oraz duże zaangażowanie, sprawnie i terminowo zrobiona ekspertyza techniczna tarasu. Dobry kontakt. Polecam.